سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

irandentistry

 

انواع ایمپلنت چه تفاوت هایی با هم دارند؟

انواع ایمپلنت دندان  و تنوع بالای آنها و تاثیر بزرگ آنها برروی قیمت کاشت دندان یکی از عوامل سردرگم کردن مراجعین شده است ، علاوه بر انتخاب نوع ایمپلنت توسط بیمار بر اساس کشور سازنده و قیمت ایمپلنت، هنگام انتخاب فاکتور های زیر در نظر گرفته می شود:

قیمت ایمپلنت دندان 

پشتیبانی و کیفیت شرکت سازنده و خدمات پس از فروش ایمپلنت دندان 

میزان استخوان در دسترس جهت کاشت ایمپلنت دندان

میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت

اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند استخوان انجام می شود ، همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود ، بنابراین فاکتورهایی بیش از انتخاب بیمار در پیشگیری از عوارض ایمپلنت دندان و نارسائی ایمپلنت دندان دخیل است . طول درمان ایمپلنت دندان 3 تا 6 ماه است. در مواردی ایمپلنت دندان می تواند همانند کامپوزیت ونیر و لمینت دندان در تعداد جلسات کمتری انجام شود.

بیشتر بخوانید: انواع کامپوزیت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، ایمپلنت دندان در سنین بالا، روش انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت چیست؟

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد در طی مراحل انجام ایمپلنت دندان، پایه ایمپلنت یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می باشند. فیکسچر ها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می گردند و توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود.

ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. این قطعات از جنس تیتانیوم هستند که دارای تطابق بیولوژیک با بدن می باشند و هیچگونه واکنش آلرژیک با بدن ندارند. تیتانیوم باعث ایجاد یک لایه محافظ در برابر خوردگی و تحلیل بر روی سطح خود می شود. خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن و مقاومت در برابر اکسیژن و ترکیبات اسید و نمک شرایط لازم را برای استفاده از آن در ساختار استخوان فراهم می کند. به دلیل خصوصیات ذکرشده ، هنگامی که فیکسچر در فک بیمار قرار بگیرد، یک جسم خارجی به شمار نمی رود و با قرارگرفتن در فک بیمار با آن سازگار می شود. قطعه فیکسچر باعث رشد استخوان های کنار دندان هم می شود و از تحلیل استخوان فک جلوگیری به عمل می آورد .

https://soundviewfamilydental.com/blog/how-painful-is-getting-a-dental-implant/